• 27-02-2020
Jasionka: WiMBP w Rzeszowie na XV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon 2020 Fot. WiMBP w Rzeszowie

W dniach 25-26 lutego 2020 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie uczestniczyła w XV edycji Targów Edukacyjnych "Edusalon" w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce.

W targach dla maturzystów wzięły udział publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz zagranicy (m.in. z Anglii, Danii, Holandii), szkoły policealne oraz doradcy zawodowi. Równocześnie z targami edukacyjnymi odbyły się Międzynarodowe Targi Pracy "WorkExpo". Wystawcy połączyli swoje siły na ogromnej przestrzeni 4800 m2, aby zachęcić młodych ludzi do zadbania o swoją przyszłość. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Przygotowane przez pracowników WiMBP stoisko promocyjne oferowało różnorodne ulotki informacyjne oraz zakładki. Ogromne zainteresowanie wzbudził minikonkurs czytelniczy, polegający na sprawdzeniu swojej wiedzy z literatury. Uczestnicy losowali pytania z lektur szkolnych, m.in. z "Lalki", "Ludzi bezdomnych", "Konrada Wallenroda", nie brakowało również pytań z poszczególnych epok literackich. Na zwycięzców czekały książkowe upominki.

Biblioteka wyróżniła się na tle pozostałych stoisk Kiermaszem Przeczytanych Książek, na który przekazała w tym roku blisko 2 tysiące pozycji. Czytelnicy skorzystali z bogatej oferty literatury dla młodzieży, podręczników, opracowań literackich, biografii i znacznych zasobów literatury pięknej, które można było zakupić już od złotówki.

Renata Pasternak, WiMBP w Rzeszowie

Czytany 225 razy Ostatnio zmieniany 27-02-2020