Stalowa Wola: Relacja ze spotkania autorskiego z Ryszardem Mściszem

  • 07-02-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Stalowa Wola: Relacja ze spotkania autorskiego z Ryszardem Mściszem Fot. MBP w Stalowej Woli

"Kołatanie do wrót nocy" to tytuł najnowszego tomiku poezji Ryszarda Mścisza - pochodzący ze Stalowej Woli literat zaprezentował go 6 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza. Najnowsza literacka propozycja mieszkającego obecnie w Jeżowem twórcy została wydana przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w 2019 roku.

- Tomik jest jakby osobistą spowiedzią dziecięcia wieku, rozliczeniem osobistym (co ja zrobiłem ze swoim życiem), ale także rozliczeniem klerka, wykształconego członka społeczeństwa powołanego do pewnej misji, intelektualisty, dziedzica tysiącleci kultury, jej depozytariusza i strażnika. Jest zatem czymś, czemu jak najbardziej warto się przyjrzeć z bliska, przeczytać i pozwolić sobie na własne refleksje. Bo zdaje się, że jedną z ważnych funkcji tego tomiku jest właśnie prowokowanie czytelnika do refleksji - czytamy w recenzji tomiku, której dokonał Mirosław Grudzień. Sam recenzent pojawił się także w stalowowolskiej bibliotece i odczytał swoją analizę zbioru wierszy Ryszarda Mścisza.

Pozytywnych recenzji "Kołatania do wrót nocy" jest więcej. O tomiku, który powstawał przez 5 lat wypowiedzieć się pozytywnie zdążyli już inni literaci, m.in. Jan Belcik – ta recenzja ukaże się w rzeszowskiej "Frazie" - czy Jan Tulik (tę z kolei recenzję na spotkaniu w stalowowolskiej MBP przekazała literatowi koleżanka po piórze, członkini rzeszowskiego Związku Literatów Polskich, Małgorzata Żurecka).

Na spotkaniu z Ryszardem Mściszem zjawiło się liczne grono twórców i miłośników literatury, w tym całkiem spora liczba gości z Jeżowego, gdzie na co dzień pracuje literat. Ten wszystkim zebranym odwdzięczył się odczytaniem swoich osobistych wierszy. Po oficjalnej części spotkania był czas na kwiaty, kuluarowe rozmowy o literaturze, autografy i podziękowania.

MBP w Stalowej Woli

Czytany 214 razy Ostatnio zmieniany 10-02-2020

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij