Rzeszów: Uczniowie I LO zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam

  • 08-12-2019
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Uczniowie I LO zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam Fundacja Nowoczesna Polska

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zostali zwycięzcami Grand Prix drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu (w bibliotece, szkole bądź innej instytucji oświatowej) kampanii promującej czytelnictwo i udokumentowaniu jej w mediach społecznościowych.

Jury konkursu - Sylwia Chutnik, Paulina Choromańska i Patrycja Strzetelska - jednogłośnie nagrodziło uczniów I LO główną nagrodą "za najlepiej zaplanowaną i przeprowadzoną akcję promującą czytelnictwo". Uznało ponadto, że "drużyna wykazała się profesjonalizmem w organizacji i realizacji przedsięwzięcia, [a] przeprowadzone działania przyniosły trwały rezultat i wprowadziły do szkoły na stałe bookcrossing za co należą się dodatkowe gratulacje".

W ramach kampanii "CzytaMY!" Julia Wiater, Emilia Wieczorek, Bartosz Łapkowski i Aleksadra Hałoń pod opieką polonistki Agnieszki Jurczak zorganizowali m.in. lekcje i konkursy dla  uczniów trzech rzeszowskich szkół podstawowych oraz akcję bookcrossingu. Swoje działania dokumentowali w serwisach Youtube i Instagram. Akcją licealistów zainteresowały się także lokalne media.

Jury przyznało także wyróżnienie dla autorek i autora kampanii "Więcej czytasz, więcej wiesz" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łukawcu k. Lubaczowa.

Szerzej o wynikach konkursu na:
https://nowoczesnapolska.org.pl/2019/12/03/rozstrzygnelismy-ii-edycje-konkursu-cojaczytam/#more-16829

Źródło: FNP

 

Czytany 399 razy Ostatnio zmieniany 13-12-2019

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij