Stalowa Wola: Strofy Beaty Sudoł-Kochan - relacja ze spotkania

• 27-09-2019
Stalowa Wola: Strofy Beaty Sudoł-Kochan - relacja ze spotkania Fot. MBP w Stalowej Woli

"Linia życia" - taki tytuł nosi debiutancki tomik poetycki Beaty Sudoł-Kochan, autorki znanej stalowowolanom m.in. ze zbioru recenzji do tomików poezji lokalnych twórców "Zbrodnie (nie)doskonałe". Wiersze pisała długo "do szuflady". Po pierwszych publikacjach w "Sztafecie" i "Stalowa Wola obiektywnie" oraz nagrodach i wyróżnieniach w konkursach (m.in. Międzynarodowym Spotkaniu Poetów "Wrzeciono" w Nowej Sarzynie i Turnieju Jednego Wiersza "Pod  Majowym Księżycem" w Rzeszowie) postanowiła wydać zbiór własnych wierszy.

Na spotkanie z autorką  zorganizowane 26 września 2019 r. w stalowowolskiej bibliotece licznie przybyli miłośnicy poezji, przedstawiciele instytucji kultury, oświaty, członkowie Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie, członkowie Stowarzyszenia Literackiego "Witryna", przedstawiciele Miejskiego Klubu Strzeleckiego Miłośników i Kolekcjonerów Broni "UR" w Stalowej Woli oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zakłady Południowe. Wieczór uświetnił występ uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. Paderewskiego, Leny Iwanickiej i Hanny Kępy. Utwory z tomiku czytały Agnieszka Bulicz, Joanna Bulicz oraz Anna Linek. Autor wstępu do tomiku - Krzysztof Kwasiżur - oraz posłowia - Mirosław Grudzień krótko przestawili  analizę wierszy.

Spotkanie przebiegało w przyjemnej, żartobliwej atmosferze. Były pytania do autorki, długa kolejka po autografy i rozmowy o wierszach. Autorka dochód ze sprzedaży tomików w całości chce przekazać na leczenie leśnych zwierząt oraz rozbudowę Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt "Jeżurkowo".

MBP w Stalowej Woli

Czytany 73 razy Ostatnio zmieniany 30-09-2019