Rzeszów: Spotkanie z Krystyną Gucewicz i Krystyną Czubówną - relacja

• 20-09-2019
Rzeszów: Spotkanie z Krystyną Gucewicz i Krystyną Czubówną - relacja Fot. WiMBP w Rzeszowie

19 września 2019 r. w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie Krystyny Gucewicz, której towarzyszyła Krystyna Czubówna.

Już na długo przed spotkaniem czytelnicy zaczęli przybywać tłumnie i zapełniać salę konferencyjną biblioteki. Dużą satysfakcję dla gości i organizatorów sprawiła młodzież szkolna, która stała się czynnymi uczestnikami wydarzenia. Barbara Chmura, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie serdecznie powitała przybyłych, a następnie ciepło przedstawiła Krystynę Gucewicz i Krystynę Czubównę.

Krystyna Gucewicz to pisarka, poetka, krytyk sztuki i dziennikarka, redaktorka programów radiowych i telewizyjnych. Autorka książek "Jeszcze wczoraj miałam raka", "Szymon Szurmiej", "Kto jest kim czyli jak się kochają", "Zaczekaj na koniec deszczu",  "Pogrzeb wróbla" oraz tomików poetyckich: "Kocham cię", "Przytul mnie. Tabletki na miłość", "Serce na smyczy".

Krystyna Czubówna to znana lektorka i dziennikarka. Obie Panie skupiły się na wspomnieniach zawartych w najnowszej książce autorki "Notes Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w śmietanie", wydanej przez wydawnictwo Arkady.

Autorka rozpoczęła spotkanie od wspomnień związanych z Rzeszowszczyzną, a także postaci wybitnego artysty Stana Borysa, który pochodził z rzeszowskiej dzielnicy Załęże. Krystyna Czubówna zachwycała publiczność głosem, czytając fragmenty książki. Kolejnymi bohaterami rozmowy byli: Adam Hanuszkiewicz – reżyser i aktor, Bogusław Kaczyński – dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny, Piotr Fronczewski – aktor, satyryk, piosenkarz i reżyser teatralny. Nie zabrakło również poezji Krystyny Gucewicz oraz wspomnień przeplatanych anegdotami.  Momentami było wzruszająco, momentami zabawnie. Publiczność w skupieniu uczestniczyła w spotkaniu, uśmiechy nie schodziły z twarzy, obie Panie były nagradzane brawami przez cały czas.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami oraz autografami. Krystyna Gucewicz i Krystyna Czubówna udzieliły również wywiadu dla Polskiego Radia Rzeszów.

Dyrekcja oraz pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie składają serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu, wyjątkową atmosferę oraz zapraszają na kolejne wydarzenia.

Katarzyna Błajdo
spec. ds. promocji WiMBP w Rzeszowie