Nowe komputery dla podkarpackich bibliotek w ramach programu Kraszewski

• 24-09-2019

Kilkanaście podkarpackich bibliotek publicznych otrzyma dotację na zakup nowych komputerów z programu dotacyjnego Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019".

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. O dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

Biblioteki z naszego regionu, które otrzymają dotację to:

1. Gminna Biblioteka Publiczna w Majdanie Królewskim
  2. Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu
  3. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim
  4. Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu
  5. Gminna Biblioteka Publiczna w Dubiecku
  6. Gminna Biblioteka Publiczna w Kuryłówce
  7. Gminna Placówka Kultury w Stubnie
  8. Gminna Biblioteka Publiczna w Krempnej
  9. Biblioteka Samorządowa w Chłopicach
  10. Gminna Biblioteka Publiczna w Padwi Narodowej
  11. Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie
  12. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie
  13. Gminna Biblioteka Publiczna w Wojaszówce z/s w Odrzykoniu
  14. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Sieniawie

Program "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019" jest szóstą edycją programu, poprzednie zrealizowano w latach 2012, 2013, 2015, 2016 oraz 2017.

Ewa Lelek
Dział Instrukcyjno-Metodyczny WiMBP w Rzeszowie