Stalowa Wola: MBP zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu

• 18-09-2019
Stalowa Wola: MBP zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu MBP w Stalowej Woli

Stalowowolska biblioteka została uhonorowana I miejscem w ogólnopolskim konkursie Tygodnia Bibliotek 2019 pod hasłem „#BIBLIOTEKA” zorganizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Okolicznościowy dyplom został wręczony został podczas inauguracji XII Forum Młodych Bibliotekarzy w dniu 12 września 2019 r. w Collegium Minus Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nagrodą dla biblioteki był zestaw książek dla dzieci, dorosłych oraz popularnonaukowych, które są już dostępne dla stalowowolskich czytelników. Laur dla MBP za akcję "Pamiętamy o tradycji, działamy nowocześnie" z rąk przewodniczącej SBP Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej odebrała Beata Życzyńska - kierownik Działu Promocji i Nowych Technik Bibliotecznych.

- Była to impreza biblioteczna, zorganizowana na początku maja, na którą Biblioteka zaprosiła mieszkańców naszego miasta, a szczególnie przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. We wszystkich placówkach odbywały się atrakcyjne zajęcia. Były warsztaty tworzenia zakładek do książek, zabawy detektywistyczne, wykonywanie przestrzennego hasła - #biblioteka, profesjonalna fotobudka, w której czytelnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z książką, warsztaty czerpania papieru, wypożyczalnia pod chmurką, pokazaliśmy bibliotekę od kuchni oraz zaproponowaliśmy dwie wystawy "Ubrani w książkę", "Sowa niejedno ma imię..." - mówi Beata Życzyńska ze stalowowolskiej MBP.

Stalowowolska Miejska Bbiblioteka Publiczna za swoją działalność i organizowane dla czytelników imprezy została uhonorowana w ostatnim czasie już po raz kolejny.  W 2018 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie doceniło przygotowany przez MBP "Piknik z biblioteką" (I miejsce), w 2017 do Stalowej Woli spłynęła nagroda za imprezę "Obywatelko/Obywatelu - witamy w PRL-u" (II miejsce) w ramach Nocy Bibliotek, zaś w 2016 nagrodzono "Literacki flash mob" (II miejsce). Książnica ze Stalowej Woli otrzymała również wyróżnienia we wspomnianym konkursie SBP w 2006 i 2009 roku.

MBP w Stalowej Woli

Czytany 258 razy Ostatnio zmieniany 24-09-2019