Jasło: Wakacje? Tylko - dobrze zaprogramowane! - relacja z zajęć

  • 21-08-2019
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Jasło: Wakacje? Tylko - dobrze zaprogramowane! - relacja z zajęć Fot. MBP w Jaśle

W ramach Wakacji dobrze zaprogramowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle młodzi czytelnicy uczestniczyli w cyklu zajęć rozwijających zdolność logicznego myślenia oraz kreatywność z wykorzystaniem nowych technologii.

Dzieci w wieku 6-10 lat wzięły udział w "Wakacyjnym laboratorium". Na pierwszym spotkaniu programowały roboty, które poruszały się po wpisaniu komend w aplikacji oraz z wykorzystaniem czujnika ruchu. W trakcie drugiego spotkania programowały w Scratchu wykorzystując dźwięki gitary elektrycznej, a po podłączeniu owoców do komputera, wygrywały na nich melodie.

Młodzież w wieku 11-15 lat wzięła udział w zajęciach pn. "Memomania". Podczas dwóch spotkań uczestnicy korzystali z kilku aplikacji do edycji zdjęć, tworzenia kolaży i memów. Sprawdzili, jakie możliwości obróbki zdjęć oferują poszczególne programy. Dodawali tła, filtry, nakładki, elementy ozdobne i napisy, tworzyli różnorodne kolaże i obrazki. Dowiedzieli się czym jest mem i jaką pełni funkcję. Mistrzem memów okazał się Damian, który wygenerował najwięcej ciekawych obrazków.

Zajęcia były świetną okazją do tego by "dobrze zaprogramować" wakacyjny czas odpoczynku, spędzony na wspólnej, twórczej zabawie.

MBP w Jaśle

 

Czytany 213 razy Ostatnio zmieniany 02-09-2019

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij