4 podkarpackie biblioteki nagrodzone w ogólnopolskim konkursie Tygodnia Bibliotek 2019

  • 01-07-2019
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
4 podkarpackie biblioteki nagrodzone w ogólnopolskim konkursie Tygodnia Bibliotek 2019 Fot. MBP w Stalowej Woli

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2019. Przed rokiem, w tym samym konkursie SBP, stalowowolska biblioteka również otrzymała I miejsce (za zorganizowanie "Pikniku z biblioteką").

W tym roku pod hasłem "Pamiętamy o tradycji, działamy nowocześnie" w stalowowolskiej MBP przygotowano m.in. wystawę artystycznych zdjęć bibliotekarzy "Ubrani w książkę" oraz fotobudkę "Zrób sobie zdjęcie z książką", gdzie odwiedzający mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia z książką. Najmłodsi czytelnicy mogli ponadto wcielać się w rolę bibliotekarza ucząc się prac bibliotekarskich, takich jak porządkowanie książek wg określonych zasad, przygotowywanie prasy dla czytelników, opracowanie egzemplarza bajki i zorganizowanie wystawy, pieczętowanie stron w książce, udzielanie informacji i projektowanie karty czytelnika.

Jury konkursu pod przewodnictwem Bożeny Chlebickiej-Abramowicz nagrodziło ponadto Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie (woj. mazowieckie) za akcję " #biblioteka w social mediach" oraz Miejską Bibliotekę Publicznąim. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu (woj. śląskie) za akcję "Pociąg do książek". Wśród wyróżnionych placówek znalazły się natomiast Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej (akcja "W świecie starych rowerów"), Krośnieńska Biblioteka Publiczna (akcja: "#biblioteka – tam Kopciuszek czeka!") oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym (literacki flash mob)

 - Wszystkim laureatom gratulujemy. Szczególne gratulacje składamy bibliotekom w Stalowej Woli i Legionowie, które po raz drugi zostały nagrodzone w naszym konkursie oraz podkarpackim bibliotekom, spośród których cztery zostały nagrodzone lub wyróżnione - mówi Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Szczegółowe opisy nagrodzonych projektów dostępne są na stronie:

http://tydzienbibliotek.sbp.pl/laureaci-konkursu-sbp-na-najciekawsze-wydarzenie-organizowane-w-ramach-tygodnia-bibliotek-2019/

Źródło: SBP

 

Czytany 202 razy Ostatnio zmieniany 01-07-2019

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij