Rzeszów: Relacja ze spotkania z Wiesławem Królikowskim w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP

  • 29-04-2019
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Relacja ze spotkania z Wiesławem Królikowskim w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP Fot. WiMBP w Rzeszowie

27 kwietnia 2019 r. w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie odbyło się spotkanie z Wiesławem Królikowskim, autorem książki "Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie".

Wiesław Królikowski to jeden z polskich dziennikarzy muzycznych o najdłuższym stażu, nieprzerwanie publikujący od przeszło 45 lat. Swój pierwszy wywiad z Tadeuszem Nalepą przeprowadził w 1974 roku dla miesięcznika "Jazz", ostatni telefoniczny, w listopadzie 2006 roku, na parę miesięcy przed śmiercią artysty. Książka "Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" rozrastała się przez dwadzieścia lat - od pierwszego skromnego wydania w roku 1993, po trzecie, najobszerniejsze w 2013 roku. Jest to dziewięcioczęściowy wywiad rzeka będący wielowymiarowym portretem znanego muzyka, niezwykłego człowieka z szeroko zarysowanym kontekstem czasów, w których rozwijał swoją działalność artystyczną. Omawia także nagrane przez Beakoutów i Tadeusza Nalepę płyty.

Spotkanie z Wiesławem Królikowskim dało możliwość zebranym słuchaczom, nie tylko poznanie kulisów powstawania książki i faktów z życia rzeszowskiego bluesmana, ale też skonfrontowania ich z pamięcią świadków wydarzeń, o których pisał i mówił nasz gość - bratem Tadeusza Nalepy, Czesławem oraz jego znajomymi. Opowieść Wiesława Królikowskiego, ciekawa dyskusja i towarzysząca spotkaniu wystawa płyt winylowych i kompaktowych zespołu Breakout oraz solowych Tadeusza Nalepy (ze zbiorów Wypożyczalni) sprawiły, że atmosfera tego spotkania na długo pozostanie  w pamięci jego uczestników.

Dyrektor WiMBP Barbara Chmura dziękując za bardzo interesujące spotkanie przekazała  również Wiesławowi Królikowskiemu list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Organizacja spotkania została dofinansowana przez Gminę Miasto Rzeszów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Barbara Balicka

 

Czytany 208 razy Ostatnio zmieniany 06-05-2019

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij