Rzeszów: Relacja z Wiosennej Czytelni Prasy oraz Kiermaszu Książek Wyczytanych

• 25-04-2019
Rzeszów: Relacja z Wiosennej Czytelni Prasy oraz Kiermaszu Książek Wyczytanych Fot. WiMBP w Rzeszowie

W dniach 23 i 24 kwietnia 2019 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizowała wyjątkową akcję czytelniczą w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich: Wiosenną Czytelnię Prasy oraz Kiermasz Książki Wyczytanej.

Na placu za budynkiem Biblioteki przy ul. Sokoła 13 zostały rozstawione stoły i wygodne fotele, które zachęcały przechodniów do zatrzymania się na chwilę w zabiegany dzień oraz sięgnięcia do najświeższych wydań ulubionych czasopism, prasy informacyjnej oraz magazynów. Lokalizacja Biblioteki oraz pogoda sprzyjała do odwiedzin Czytelników. Główną atrakcją stał się Kiermasz Książki Wyczytanej, przyciągając ogromną ilość zainteresowanych. Książki za symboliczną złotówkę błyskawicznie znajdywały nowych właścicieli. Wśród tytułów oferowanych przez Bibliotekę znalazły się propozycje z literatury pięknej, beletrystyki, książki dla dzieci i młodzieży. Wiosenna Czytelnia Plenerowa stała się miejscem chwili wytchnienia dla zmęczonych poszukiwaniami oraz miejscem do obejrzenia swoich literackich zdobyczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym, dzięki którym odbył się kolejny Kiermasz - Bibliotekarzom oraz Pracownikom Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Katarzyna Błajdo
specjalista ds. promocji WiMBP w Rzeszowie