• 19-03-2019
Rzeszów: "Zbudowałabym wspaniałą bibliotekę w Rzeszowie i wszystkim rozdała czytniki" Barbara Chmura (fot. A. Bosak)

"W województwie podkarpackim czytelnictwo wygląda podobnie jak w całej Polsce. Dobra wiadomość jest taka, że w 2018 roku przybyło nam czytelników bibliotek. Statystycznie na 100 mieszkańców piętnastu jest zapisanych do biblioteki i zdecydowana większość wypożycza książki. (…) Najbardziej "oczytane" rejony Podkarpacia to …? Na przykład powiaty mielecki i krośnieński, gdzie bardzo dużo nowych książek jest kupowanych i czytelnictwo pozostaje na wysokim poziomie. Także Rzeszów" - więcej o czytelnictwie na Podkarpaciu, e-książkach i "książkach zaczytanych", o trendach czytelniczych na świecie, zbiorach cyfrowych, w skrócie - o nowoczesnym bibliotekarstwie przeczytać można w obszernym wywiadzie z Barbarą Chmurą, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie opublikowanym w serwisie BiznesiStyl.pl - Podkarpacki portal opinii.

Tekst autorstwa red. Aliny Bosak zatytułowany "Zbudowałabym wspaniałą bibliotekę w Rzeszowie i wszystkim rozdała czytniki" dostępny jest pod adresem:  https://www.biznesistyl.pl/ludzie/wywiady/8054_.html

Źródło: BiznesiStyl.pl

Czytany 360 razy Ostatnio zmieniany 19-03-2019