Rzeszów: Spotkanie autorskie z Dorotą Majewską - relacja

  • 13-03-2019
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Spotkanie autorskie z Dorotą Majewską - relacja Fot. WiMBP w Rzeszowie

12 marca 2019 r. Filia nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie gościła Dorotę Majewską - współautorkę książki "Zośka” – moja wielka miłość".

Zaproszeni goście oraz stali członkowie klubu czytelniczego dla dorosłych "Spotkania z Literaturą" mieli niecodzienną okazję bezpośredniego spotkania z pisarką i rodowitą warszawianką. Dorota Majewska oraz Aleksandra Prykowska-Malec w 2017 r. wspólnie wydały książkę na bazie wspomnień Hali Sapalskiej z domu Glińskiej – wielkiej miłości Tadeusza Zawadzkiego "Zośki". Przyjaźń jaka zrodziła się zupełnie przypadkowo, częsta obecność i niekończące się rozmowy w ostatnich latach życia Hali zaowocowały powstaniem publikacji nie tylko o prywatnych losach bohaterki i jej rodziny, ale również o wojennych losach wielu młodych bohaterów. "Zośka” – moja wielka miłość" to opowieść biograficzna, która przemyca ciekawe informacje o działaniach zbrojnych i codziennym życiu w czasie okupacji. Spotkanie bardzo interesujące, zawierające również pierwiastek regionalny. Jednym z bohaterów książki jest nasz rodak – Jan Bytnar, podporucznik Armii Krajowej pochodzący z Kolbuszowej.

Niezwykle ciepła opowieść Doroty Majewskiej o kulisach powstania książki, o jej inspiracjach i odkrytej na nowo pasji pisania o sprawach ważnych i zapomnianych zrodziła wiele pytań od publiczności. Autorka na zakończenie rozdawała autografy i zaprosiła na promocję kolejnej opowieści, która ukaże się już wkrótce.

Danuta Hulek

WiMBP w Rzeszowie

Czytany 260 razy Ostatnio zmieniany 25-03-2019

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij