Jasło: Patriotyzm - co to znaczy? Relacja z zajęć w ramach projektu "Rośniemy w Niepodległość"

  • 07-11-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Jasło: Patriotyzm - co to znaczy? Relacja z zajęć w ramach projektu "Rośniemy w Niepodległość" Fot. MBP w Jaśle

Co to znaczy patriotyzm? Czy trudno być patriotą? Czym dla nas jest patriotyzm? Takie pytania zadaliśmy uczestnikom zajęć, które odbyły się w ramach projektu "Rośniemy w Niepodległość".

Na początku spotkania wspólnie przeczytaliśmy książkę Joanny Olech "Kto Ty jesteś", która uświadomiła nam codzienny wymiar patriotyzmu. Uczniowie z przygotowanych materiałów wykonali domy w barwach narodowych, na których stworzyli kolaż, przedstawiając swoją wizję patriotyzmu. Każda grupa zaprezentowała i omówiła swoją pracę. Według uczniów patriotyzm to rodzina, kultywowanie tradycji, zakup polskich towarów, szacunek do przyrody, oddawanie krwi i pracowitość.

Uczestnicy spotkania przyznali, że miłość do ojczyzny oraz przywiązanie do kraju wyraża się w małych gestach, codziennych czynnościach, tolerancji, pracowitości, uczciwości, rozwoju i szacunku do drugiego człowieka, a także mienia publicznego. Codzienny sens patriotyzmu polega zatem przede wszystkim na współuczestniczeniu w rozwoju kraju, współtrosce o jego dobro, współodpowiedzialności za kraj, na działaniu na rzecz ogólnego dobra.

Projekt "Rośniemy w Niepodległość!" jest dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym "Na 100 Niepodległa".

MBP w Jaśle

 

 

 

 

Czytany 517 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij