• 05-09-2014
Rzeszów: „Przeszłość w pamiątkach ukryta – cyfrowa prezentacja dziedzictwa kulturowego regionu z archiwów prywatnych” - zaproszenie Grafika: B.Pitera

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie realizuje projekt pod nazwą: „Przeszłość w pamiątkach ukryta – cyfrowa prezentacja dziedzictwa kulturowego regionu z archiwów prywatnych”.

Projekt związany jest z gromadzeniem, skanowaniem i opracowaniem pamiątek rodzinnych oraz utworzeniem strony internetowej z prezentacją prywatnych zdjęć, archiwaliów, wspomnień, dyplomów, świadectw, medali i odznak, pocztówek oraz innych materiałów należących do mieszkańców województwa podkarpackiego.

Zapraszamy na stronę internetową projektu z prezentacją pamiątek z archiwów prywatnych mieszkańców Podkarpacia  >> http://projekty.wimbp.rzeszow.pl/przeszlosc/

Na stronie internetowej zamieszczono ponad 700 pamiątek rodzinnych, które zgrupowane zostały w 5 kolekcji: fotografie, pocztówki, dokumenty, odznaczenia oraz inne pamiątki. Cyfrowe archiwum będzie systematycznie powiększane o kolejne pamiątki.
Projekt nie jest ograniczony czasowo, pamiątki będą gromadzone i digitalizowane również w kolejnych latach.  Zapraszamy do współpracy!

Kontakt w sprawie projektu:  Bożena Janda, tel. (17) 86-69-441,

Realizacja projektu została dofinansowana ze środków Województwa Podkarpackiego
w ramach programu Europejskie Dni Dziedzictwa.

• plakat-przeszlosc
Czytany 1069 razy Ostatnio zmieniany 08-12-2014