Jasło: Dzięki kodowaniu mogę więcej! Pilotażowa edycja Mistrzów Kodowania w jasielskiej Bibliotece

  • 03-06-2015
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Jasło: Dzięki kodowaniu mogę więcej! Pilotażowa edycja Mistrzów Kodowania w jasielskiej Bibliotece Fot.: MBP w Jaśle

8 uczestników, 2 miesiące spotkań, kilkanaście niebanalnych projektów w programie Scratch i niezliczona ilość uśmiechów – za nami pilotażowa edycja programu Mistrzowie Kodowania! 28 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej na uroczystym podsumowaniu programu spotkały się dzieci uczestniczące w zajęciach oraz ich rodzice i najbliżsi.  

Mali programiści zaprezentowali projekty, które przygotowali na Dzień Mamy i Taty, a następnie zaprosili rodziców do wspólnego kodowania. Pokazuję tacie jak zmieniać tło i duszki tak, żeby stworzyć własną grę – opowiadał Michał. Pierwszy raz to my uczymy mamę i tatę a nie odwrotnie – dodali Patrycja i Paweł.

Mistrzowie Kodowania otrzymali dyplomy i wspólnie z zaproszonymi gośćmi obejrzeli filmik „Mistrzowie mogą więcej!”, którego bohaterami są sami uczestnicy zajęć. Dzieci opowiedziały o spotkaniach w jasielskiej Bibliotece, ulubionych projektach, a nawet zdradziły swoje plany na przyszłość i to jak udział w programie Mistrzowie Kodowania pomoże im je zrealizować.

Dzięki kodowaniu wiem, że mogę więcej – powiedziała na zakończenie Ola.

Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

MBP w Jaśle

Czytany 856 razy Ostatnio zmieniany 07-06-2015

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij