Stalowa Wola: Za nami pierwsza „Noc w Bibliotece”

• 18-05-2015
Stalowa Wola: Za nami pierwsza „Noc w Bibliotece” Fot.: MBP w Stalowej Woli

W piątek, 15 maja nasi czytelnicy uczestniczyli po raz pierwszy w imprezie „Noc w Bibliotece” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

Wieczór rozpoczął koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Po muzycznych popisach, salę konferencyjną przejęli pasjonaci fotografii. A wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć pokaz diaporam przygotowany przez Stowarzyszenie Fotograficzne „Animus”.

W tym samym czasie ciekawe gry i zabawy przygotowano dla młodych czytelników. Ci najmłodsi wzięli udział w zabawie „Witajcie w naszej bajce”. Wspólnie z rodzicami tworzyli kolorowe obrazy i rysunki. Każde dziecko losowało postać z bajki, którą następnie malowało w dowolnej technice. Na zakończenie, każdy maluch dostał dyplom oraz upominek – farby kredki i inne przybory plastyczne. Prace wykonane przez dzieci będzie można oglądać w MBP na specjalnej wystawie, od środy, 20 maja.

Kilkudziesięciu uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych wzięło udział w grze „Omnibus”. Najpierw na komputerze rozwiązywali test z wiedzy ogólnej, a potem układali puzzle przedstawiające charakterystyczne miejsca i obiekty w Stalowej Woli. Po podsumowaniu wyników, okazało się, że zmagania wygrał Jakub Rutkowski, drugi był Alan Bulec, trzecia Zofia Rejzerowicz, czwarta Julia Gałat, a piąty Michał Bajek. Cała piątka, z rąk Ewy Biały, dyrektor MBP otrzymała cenne nagrody – atrakcyjne gry planszowe.

Dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowano z kolei grę „Zostań bibliotecznym tropicielem”. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością wyszukiwania rożnych informacji w książkach, orientować się w topografii budynku, gdyż zadania ukryto w rożnych miejscach w bibliotece, należało także skorzystać z bibliotecznego katalogu on-line.

Po około 2 godzinach rywalizacji okazało się, że główną nagrodę – tablet otrzymała Aleksandra Wasyliszyzn. Miejsce drugie zajęła Aleksandra Knap, a trzecie Konrad Wójcik. Nagrodami były słuchawki Bluetooth. Za miejsca czwarte i piąte uczestnicy gry dostali pamięci przenośne. Przypadły one Katarzynie Hanejko i Maciejowi Muterowi.

MBP Stalowa Wola

Więcej zdjęc z Nocy w Bibliotece na stronie: http://www.biblioteka.stalowawola.pl/index.php/ogolne/862-za-nami-pierwsza-noc-w-bibliotece

Czytany 1068 razy Ostatnio zmieniany 18-05-2015