• 18-05-2015
Lubaczów: MBP w Lubaczowie nagrodzona w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2014”. Fot.: MBP w Lubaczowie

14 maja 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęły się 6 Warszawskie Targi Książki. Jak co roku impreza przyciągnęła ogromną liczbę miłośników książek, dla których wystawcy i autorzy z kraju i zagranicy przygotowali wiele ciekawych atrakcji.

Podczas targów odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2014”.
Celem konkursu „Mistrz Promocji Czytelnictwa” jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania literatury. Jest on organizowany co roku, wyłaniając najbardziej aktywną bibliotekę. Od 2009 r. został włączony do programu działań Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Laureatką pierwszej nagrody została Książnica Beskidzka w Bielsku Białej, którą podczas uroczystości reprezentowała Łucja Ruchała. Nagrodę za drugie miejsce dla Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie odebrała dyrektor Izabela Bochińska. Trzecie miejsce przypadło Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, którą reprezentowała dyrektor Katarzyna Pelc-Antonik.

Jury konkursu doceniło zmianę wizerunku siedziby MBP w Lubaczowie, różnorodny program upowszechniania kultury i integracji mieszkańców, liczne spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, spotkania biblioterapeutyczne dla dzieci i młodzieży, zajęcia z cyklu „Niepełnosprawni w Bibliotece”. Dokonując oceny zwróciło uwagę na konkursy plastyczne, historyczne, literackie, na najlepszego czytelnika, ponadto głośne czytania bajek, rywalizację „Mistrz Ortografii Ziemi Lubaczowskiej”. Dostrzeżono także organizację imprez plenerowych, m.in. rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, Narodowego Czytania Trylogii H. Sienkiewicza, akcję cichego czytania książek na rynku w Lubaczowie pod hasłem „KsięgoZbiór”, kampanie społeczne „Zaczytani”, „Kultura uskrzydla”, „Czytam w podróży Herberta”. Debatę oksfordzką młodzieży na temat „Wolność, czujesz to?” uznano jako oryginalny pomysł.

Dyplomy laureatom konkursu wręczyła Wiceprzewodnicząca SBP, Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska.

Źródło: http://www.mbp.lubaczow.pl

Czytany 826 razy Ostatnio zmieniany 18-05-2015