System Academica - bezpłatny dostęp do bazy danych publikacji elektronicznych.

• 18-03-2015

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z systemu Academica – Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych – academica.edu.pl

Academica udostępnia bezpłatnie ponad 600 tys. publikacji w wersji elektronicznej. Cyfrowe zasoby systemu Academica, tworzone przez Bibliotekę Narodową w Warszawie, będą powiększane systematycznie o kolejne dokumenty.

W systemie Academica zamieszczane są publikacje starsze, które nie podlegają już ochronie prawa autorskiego, a także publikacje chronione, które legalnie i bezpłatnie dostępne są dla czytelników korzystających z systemu.

Academica uwzględnia, m.in. książki dawne i współczesne, gazety i czasopisma, zeszyty naukowe uczelni wyższych, recenzje, artykuły, pocztówki, fotografie, rękopisy, mapy i atlasy.

Dostęp do systemu Academica możliwy jest na wydzielonym terminalu w Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonują bibliotekarze w Czytelni Głównej.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu Academica dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie >> Academica

System Academica udostępniają swoim czytelnikom także inne biblioteki na Podkarpaciu. Oto ich spis:

1)  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej
          Kolbuszowa, 36-100 Piłsudskiego 7