Tablety w Twojej bibliotece - podkarpackie biblioteki laureatami konkursu!

• 28-02-2015

„Tablety w Twojej bibliotece” to konkurs ogłoszony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, do którego zgłosiło się blisko 700 placówek bibliotecznych z całego kraju uczestniczących w Programie Rozwoju Bibliotek. Laureaci konkursu otrzymają od Fundacji zestawy tabletów (od 3 do 6 iPadów wraz z akcesoriami) oraz pakiet edukacyjny pomagający w ich korzystaniu.

Ogółem, w ramach projektu "Tablety w Twojej bibliotece", 1262 tablety trafią do 318 bibliotek.

Z tabletów skorzystać będą mogli wszyscy zainteresowani, a przygotowani bibliotekarze będą zachęcać mieszkańców do ich używania po to, by uczyć się, tworzyć i dzielić się treściami z innymi osobami.
Bibliotekarze będą mogli skorzystać z cyklu webinariów oraz szkoleń stacjonarnych dotyczących obsługi tabletów oraz możliwości ich wykorzystania w bibliotekach.

Gratulujemy wszystkim bibliotekom z woj. podkarpackiego, które są laureatami konkursu. Aż 18 bibliotek z Podkarpacia otrzymało tablety, oto ich lista:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale

Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym

Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie

Gminna Biblioteka Publiczna w Padwi Narodowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku Wyżnym

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Zycha w Korczynie

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu

Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej.

Tablety z akcesoriami i oprogramowaniem otrzymała również Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Tablety zostaną wykorzystane podczas szkoleń, które przeprowadzi WiMBP dla bibliotekarzy w ramach programu „Tablety w Twojej bibliotece”.

Więcej informacji o projekcie wraz z mapą bibliotek na stronie: http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/3325.

Czytany 922 razy Ostatnio zmieniany 28-02-2015