Stalowa Wola: Literacka sobota w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli - relacja

  • 23-02-2015
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Stalowa Wola: Literacka sobota w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli - relacja Fot.: MBP Stalowa Wola

Za nami literacka sobota w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Młodzi ludzie mogli skorzystać z Warsztatów Literackich dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów, a pasjonaci literatury - uczniowie szkół podstawowych – uczestniczyli w Dyskusyjnym Klubie Książki. Obydwa wydarzenia odbyły się 21 lutego - w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

- Na Warsztatach zorganizowaliśmy ćwiczenia literackie, zajęliśmy się fraszką. Odbył się także Turniej Jednego Wiersza. Młodzi adepci pióra zaprezentowali swoje najnowsze utwory. Uczestnicy zajęć dostali także szczegółowe informacje o najbliższych konkursach literackich, w których mogą wziąć udział: „Godziny przy piórze”, który organizuje MBP czy „Gdy słowa dojrzewają”, który jest w nieodległej miejscowości Jeżowe – mówi Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

Młodych literatów odwiedzili z kamerą dziennikarze Telewizji „Stella”. A to dlatego, że literacka sobota w bibliotece wypadła 21 lutego - w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Uczniowie szkół podstawowych mogli zaś porozmawiać o literaturze. Na spotkaniu omawiali książkę „Detektyw Kwiatkowski na tropie. Futbol i podejrzane typy”. Jej autorem jest Jurgen Banscherus.– Młodzi ludzie porównywali sytuacje opisywane w książce do prawdziwego życia w ich szkołach i klasach. To była bardzo ciekawa dyskusja – przekonuje Maria Chodukowska, prowadząca DKK dla dzieci. Na kolejne spotkanie wybrano książkę „Zośka ryzykantka” Lary Bergen. Można ja wypożyczyć w MBP.

Dzieci i młodzież zarówno na warsztaty literackie jak i na DKK zapraszamy za miesiąc  – 21 marca o godzinie 11. Każdy może dołączyć do grona literatów i pasjonatów dobrej książki.

Źródło: http://www.biblioteka.stalowawola.pl

Czytany 1020 razy Ostatnio zmieniany 28-02-2015

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij