Jasło: Finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło

  • %AM, %11 %958 %2021 %00:%Jun
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code
Jasło: Finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 11 czerwca 2021 r. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury, współorganizatora wydarzenia.

Konkurs organizowany corocznie cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział 337 osób - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy nadesłali 751 utworów. Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego "Kwartalnika Edukacyjnego"), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista - przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).

Z powodu obostrzeń wynikających z epidemii  koronawirusa COVID-19  w finale wezmą udział jedynie laureaci z Jasła i najbliższej okolicy. Dla wszystkich pozostałych zainteresowanych wydarzenie będzie transmitowane na żywo na fanpage’u Biblioteki na  Facebooku. Uroczystość poprowadzą Dorota Woźnica - dyrektor MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl - członkini jury. Finałowi będzie towarzyszyło wystąpienie Michała Rusinka "Tropiciele słów" realizowane w ramach projektu "Ojczysty taki bystry!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".

Zainteresowani wynikami konkursu będą mogli zapoznać się z Listą laureatów XXVI OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl), która zostanie  zamieszczona 11 czerwca 2021 r.  po uroczystym Finale. Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają laureaci konkursu. Tomik będzie dostępny również na stronie  internetowej Biblioteki. Wybrane fragmenty nagrodzonych utworów będzie można przeczytać oglądając wystawę w holu Biblioteki od 15 maja do 30 czerwca 2021 r.

MBP w Jaśle

Read 107 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij