Rzeszów: Przyjmowanie kandydatur do Honorowej Nagrody Literackiej "Złote Pióro"

  • %AM, %31 %304 %2021 %07:%Jan
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code

Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie zachęca do zgłaszania kandydatur do Honorowej Nagrody Literackiej "Złote Pióro". Kandydatów mogą zgłaszać zarówno stowarzyszenia, instytucje i organizacje kultury, jak i osoby prywatne, termin zgloszeń mija 31 stycznia 2021 roku.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:
- za książkę poetycką
- za książkę prozatorską
- za blog lub wideoblog literacki
- za krytykę, dramat, esej, satyrę, scenariusz, literacki program radiowy bądź literacki program telewizyjny, a także za cenną działalność artystyczno-literacką, działalność samorządową na rzecz literatury, za szczególne osiągnięcia lub działalność, które związane są z twórczością literacką

Kandydaci do nagrody nie muszą być członkami ZLP. Zgłaszać można nie tylko literatów, ale też animatorów kultury, inicjatorów życia literackiego, stowarzyszeń, instytucji i organizacji związanych z szerzeniem literatury i związanych z Podkarpaciem poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, siedzibę firmy czy tematykę utworów.

Szczegółowe informacje znaleźć można w załączonym regulaminie, a także uzyskać poprzez e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Źródło: ZLP w Rzeszowie

Read 121 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij