Rzeszów: Spotkanie online z Szymonem Jakubowskim

  • %AM, %19 %333 %2020 %08:%Nov
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code
Rzeszów: Spotkanie online z Szymonem Jakubowskim Księgarnie Nova

Księgarnie Nova zapraszają na kolejne spotkanie w ramach internetowego cyklu "Podkarpacie czyta - rozmowy o literaturze związanej z Rzeszowem i Podkarpaciem". 19 listopada 2020 r. o godz. 18.00 gościem online facebookowego profilu książnicy będzie Szymon Jakubowski - dziennikarz, regionalista, publicysta historyczny.

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał będąc nastolatkiem. Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku wydawał niezależne pismo młodzieżowe "STOP". Zawodowo związany z dziennikami "Życie Codzienne", "Dziennik Polski", "Super Express" i "Super Nowości". W 2012 roku stworzył portal podkarpackahistoria.pl, od grudnia 2014 jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "Podkarpacka Historia". Autor tysięcy tekstów informacyjnych i publicystycznych związanych z Podkarpaciem. Wyróżniony tytułem Podkarpacki Dziennikarz Roku 2005, zaś w 2015 roku Nagrodą Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Współautor książek "Popiół i zamęt. Wspomnienia dziennikarzy" (Rzeszów 2015) oraz "Śladami Austro-Węgier" (Kraków 2018), autor książki "Skrzydła nad Wisłokiem. Z dziejów rzeszowskiego lotnictwa i lotniska Rzeszów-Jasionka" oraz kilku broszur o tematyce historycznej.

Rozmowę poprowadzi Marzena Kłeczek-Krawiec (Propaganda Studio), wydawca i prowadząca program kulturalny Stacja Rzeszów Główny emitowany na antenie TVP Rzeszów.

Cykl wydarzeń został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: FB

Read 287 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij