Rzeszów: Spotkanie autorskie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk

  • %PM, %06 %708 %2020 %17:%Nov
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code
Rzeszów: Spotkanie autorskie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza 6 listopada 2020 r. o godz. 17.00 na spotkanie online z Katarzyną Bereniką Miszczuk - pisarką, autorką powieści fantasy "Szeptucha", "Noc Kupały", "Żerca".

Spotkanie online odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/spotkanie-z-katarzyna-berenika-miszczuk/register

Uwaga! 30 minut przed spotkaniem, zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie o spotkaniu autorskim z opcją "Dołącz teraz" – jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania - do wyczerpania limitu uczestników. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Prowadzenie spotkania - Justyna Dżbik-Kluge
Obsługa techniczna - Joanna Piller i Janusz Haliniak (Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP)

Organizację spotkania dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 2 czerwca 1988 w Warszawie) – bestsellerowa pisarka, na co dzień lekarka medycyny rodzinnej. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zadebiutowała mając 18 lat, gdy ukazała się jej napisana trzy lata wcześniej powieść "Wilk". Obecnie ma na swoim koncie kilkanaście tytułów i swobodnie porusza się po wielu gatunkach, począwszy od powieści obyczajowej, przez fantastykę, science-fiction, powieść grozy, young adult, thriller, na kryminale skończywszy. Pisanie traktuje jako odpoczynek od codzienności. Jej celem jest stworzenie utworów z każdego gatunku literackiego. Popularność przyniosła jej seria diabelsko-anielska o przygodach studentki Wiktorii, która po swojej tragicznej śmierci trafia do piekła. W jej skład wchodzą trzy tytuły: "Ja, diablica" (tłumaczenie tej powieści pojawiło się na rynku rosyjskim), "Ja, anielica" oraz "Ja, potępiona".  Kluczem do sławy okazała się seria o Szeptusze, bohaterce słowiańskiego cyklu "Kwiat paproci", do którego należą tomy: "Szeptucha", "Noc Kupały", "Żerca", "Przesilenie", "Jaga". Jest autorką niezwykle wszechstronną. Na swoim koncie ma również kryminał "Pustułka", thrillery "Obsesja" i "Paranoja", a także powieść grozy "Druga szansa". Najnowsza książka - komedia kryminalna "Ja cię kocham, a ty … miau", została napisana z perspektywy kota. 

oprac. Iwona Wojtowicz (WiMBP w Rzeszowie)

Read 333 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij