Promocja książki „Biały nietoperz” Jerzego Drzewi

  • %AM, %27 %041 %2014 %01:%Nov
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na promocję książki Jerzego Drzewi „Biały nietoperz”. Spotkanie z autorem zaplanowano na czwartek, 27 listopada 2014 r., o godz. 18.00 w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Prezentowana opowieść oparta jest na faktach z lat 80. ubiegłego stulecia. Tragiczne zdarzenie opisane przez autora stało się pretekstem do pokazania wycinka z życia żołnierzy przyjeżdżających na Poligon Lipa, działający od 1952 do 2011 roku, a także obrazu wsi z lat 60. Autor podaje ponadto nazwiska społeczników z tego okresu, którym Lipa zawdzięcza największą inwestycję tamtych lat, jaka była budowa szkoły. Opracowanie zawiera unikatowe zdjęcia oraz odręczne szkice autora pokazujące nieistniejące już obiekty. Minie kilka kolejnych lat i po Poligonie Lipa pozostanie tylko ta książeczka, jako echo niosących się niegdyś strzałów w Lasach Lipskich – mówi autor „Białego nietoperza”.

1

Jerzy Drzewi – rocznik’60, z wykształcenia projektant-konstruktor-budowlaniec, z zamiłowania regionalista. Redaktor lokalnego pisemka „Broszurka” i autor artykułów w nim zamieszczanych o tematyce społecznej, związanej z Lipą. Pisze felietony poświęcone poradnictwu budowlanemu. Jest autorem poradnika budowlanego „Jak zbudować, ale się nie zrujnować" (2010) W dorobku ma również trzy książki opowiadające historie miejscowości Lipa: „Legendy Lipskie” (2011), „Opowieści Lasów Lipskich” (2011) oraz „Rozdroże” (2012).

Read 2787 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij