Koncert „Słowa muzyką malowane” w Stalowej Woli

  • %AM, %25 %041 %2014 %01:%Nov
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code

25 listopada 2014 r. o godzinie 18.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli odbędzie się niecodzienny koncert „Słowa muzyką malowane”. Na występ zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej „Crescendo” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.

Tegoroczny koncert nosi tytuł „Literacko-muzyczne wędrówki po Stalowej Woli”. W pierwszej części uczniowie zaprezentują wybrane utwory pisarzy, kompozytorów – patronów ulic i instytucji w Stalowej Woli. Na scenie wystąpią zarówno uczniowie PSM, uczestnicy warsztatów literackich „Wers” z MBP, a także recytatorzy ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1.

W części drugiej - młodzi literaci biorący udział w warsztatach literackich „Wers” zaprezentują własną twórczość.

Warsztaty działają od 2000 roku i skupiają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz licealistów. Młodzi ludzie na zajęciach w bibliotece, uczą się zasad konstruowania utworów literackich, poznają teorię poetyki, historię literatury, uczestniczą w turniejach jednego utworu, spotykają się ze stalowowolskimi poetami.

Impreza w PSM „Słowa muzyką malowane” realizowana jest w ramach zadania „Promocja muzyki i twórczości literackiej dzieci i młodzieży” finansowanego przez Gminę Stalowa Wola.

 

Źródło: http://www.biblioteka.stalowawola.pl/

Read 1340 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij