Krosno: XV. Krośnieński Konkurs Literacki - zaproszenie

  • %AM, %16 %041 %2014 %01:%Dec
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code

Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Oddział w Krośnie zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Polski południowo-wschodniej do udziału w XV. Krośnieńskim Konkursie Literackim.

Celem konkursu jest promowanie twórczości literackiej młodzieży oraz pobudzanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta i regionu, a także pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie prozy i poezji.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa utwory - wiersze lub prozę. Przesłane prace oceni profesjonalne jury powołane do oceny prac w listopadzie br.

Nagrody przyznane zostaną w dwóch kategoriach: proza artystyczna oraz poezja, w dwóch grupach wiekowych: uczniowie gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczysty finał konkursu odbędzie się 16 grudnia 2014 r. w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Finałowi towarzyszył będzie koncert poezji śpiewanej.

Regulamin Konkursu oraz karta uczestnictwa dostępne są na stronie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej: http://www.kbp.krosno.pl/index.php/projekty/rok-2014-p/1690-xv-krosnienski-konkurs-literacki

 

Źródło: www.kbp.krosno.pl

Read 949 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij