Nowelizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

  • %AM, %15 %471 %2020 %11:%Dec
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code

Zakup zdalnych dostępów do książek elektronicznych oraz możliwość kontynuacji zadań w wydłużonym terminie zakłada znowelizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uchwała Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" została podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020 w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 4 Priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN. Zmiany wprowadzone w znowelizowanej uchwale są podyktowane utrzymującym się stanem epidemii i dotyczą dwóch Priorytetów:

  • Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych - umożliwienie bibliotekom publicznym zakupu zdalnych dostępów do książek elektronicznych bez obowiązku wniesienia wkładu własnego
  • Priorytet 2 - Infrastruktura bibliotek 2016-2020 - wydłużenie terminu realizacji zadań do 31 grudnia 2021 r. przy założeniu realizacji zadania wyłącznie z wkładu własnego; przesuniecie w czasie wydatkowania części  środków z wkładu własnego na rok 2021.

Tekst uchwały dostępny jestna stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/nowelizacja-narodowego-programu-rozwoju-czytelnictwa

Źródło: https://www.gov.pl/web/kultura/nowelizacja-narodowego-programu-rozwoju-czytelnictwa

 

Read 222 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij