Rzeszów: Urszula Dudziak w Wypożyczalni Głównej WiMBP

  • %AM, %23 %307 %2020 %07:%Jan
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code
Rzeszów: Urszula Dudziak w Wypożyczalni Głównej WiMBP Fot. WiMBP w Rzeszowie

Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A zorganizowała 18 stycznia 2020 r. spotkanie autorskie z wokalistką i kompozytorką jazzową oraz autorką książek Urszulą Dudziak.

Urszula Dudziak zdobyła światową sławę i uznanie, a utwór "Papaya" stał się jej wizytówką i międzynarodowym hitem. Nagrała ponad 50 płyt. W Stanach Zjednoczonych gdzie występowała w latach 70. XX wieku, "Los Angeles Times" mianował ją Śpiewaczką Roku. Występowała na estradzie z największymi osobowościami na rynku muzycznym: Krzysztofem Komedą, Michałem Urbaniakiem, Stingiem, Bobbym McFerrinem czy Herbie Hencockiem. Jest autorką dwóch wspaniałych autobiograficznych książek: "Wyśpiewam wam wszystko" (2011) oraz "Wyśpiewam wam więcej" (2018) wydanych przez Wydawnictwo Kayax i jak mówiła, pisze kolejne. W roku 2019 była trenerką i jurorką w pierwszej edycji programu telewizyjnego "The Voice Senior".

Uśmiechy na twarzach, dobry humor, nierzadko salwy śmiechu, czasem aż do łez i oklaski - tak żywiołowo reagowali licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania autorskiego z Urszulą Dudziak. A po spotkaniu były indywidualne rozmowy, wspólne zdjęcia oraz dedykacje na książkach i płytach. Tradycyjnie już na spotkaniach ze znanymi i lubianymi artystami Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie przeżywa oblężenie. Tak było i tym razem, wszystkie miejsca siedzące były zajęte, także te na schodach, parę osób stało. Pobito kolejny rekord pojemności sali spotkań w Wypożyczalni Głównej (blisko 100 osób). Nikt z obecnych nie żałował ciasnoty, albowiem Urszula Dudziak w swoich opowieściach o życiu i działalności artystycznej, zarażała wszystkich pozytywną energią, optymizmem, życzliwością i uśmiechem. Z dużą dawką humoru wspominała lata dzieciństwa i młodości, początki pasji, którą jest muzyka, działalność pisarską, życie uczuciowe, pobyt i pracę w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie bliscy są jej seniorzy, których wspiera i podnosi na duchu, namawiając do porzucenia stereotypów, zmian na lepsze, zaczęcia życia od nowa, aktywności, bycia szczęśliwym, bez względu na wiek, bo wiek to tylko liczba. Wielokrotnie też przytaczała swoje motto życiowe: "Wolę być szczęśliwa niż mieć rację".

Dziękujemy Urszuli Dudziak za stworzenie przemiłej i niezapomnianej atmosfery, publiczności zaś za tak licznie przybycie na spotkanie, a Barbarze Budniok - pani menadżer z Firmy Kayax za miłą współpracę i liczne kontakty w sprawie zorganizowania tegoż spotkania.

Włodzimierz Ratyński - WiMBP w Rzeszowie

Read 287 times Last modified on %AM, %23 %316 %2020 %07:%Jan

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij