Rzeszów: Spotkanie autorskie z Moniką Michaluk

• 15-09-2019
Rzeszów: Spotkanie autorskie z Moniką Michaluk Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie

Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie (Rynek 6) zaprasza 15 września 2019 r. o godz. 14.00 na spotkanie z Moniką Michaluk, autorką książki "Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach".

"Etnogadki..." to nie tylko książka, ale również ciekawy projekt edukacyjny oparty na połączeniu nowoczesnych środków wyrazu, wzornictwa ludowego, wiedzy eksperckiej i świetnie opracowanych motywów opowieści. Książka ukazuje dawną koncepcję czasu i powiązany z nim, cały roczny cykl obrzędowy, odsłania źródła i niekomercyjne aspekty polskich świąt, a także pokazuje jak wyglądało życie i rzemiosło na dawnej wsi.

Wydarzenie jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa 2019.

Źródło: Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie