Rzeszów: Warsztaty karpackiej biżuterii koralikowej - zapisy

• 26-08-2019
Rzeszów: Warsztaty karpackiej biżuterii koralikowej - zapisy WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci i osoby dorosłe do udziału w warsztatach tworzenia ozdób koralikowych z motywem karpackim, które poprowadzi Ewelina Matusiak-Wyderka - mistrzyni koralikarstwa, twórczyni karpackiej biżuterii etnicznej, wykładowca Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, założycielka Pracowni Miodosytnia.

Karpacka biżuteria koralikowa tworzona ręcznie to między innymi krywulki – szerokie naszyjniki (kryzy) noszone przez Łemkinie, gerdany – długie naszyjniki zakładane przez huculskie kobiety, ale i mężczyzn czy sylianki z czarno-czerwonym bojkowskim motywem i drabynki stanowiące ozdobę kobiet w różnych regionach Karpat.

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, uczestnicy wykonają samodzielnie drobne ozdoby (typu bransoletka). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewnia wszystkie materiały oraz drobny poczęstunek.

Terminy warsztatów:

• warsztaty dla osób starszych (od lat 16) – 13 września 2019 r. (piątek), godz. 16.00-19.00
  • warsztaty dla dzieci  (w wieku 10-13 lat) - 14 września 2019 r. (sobota), godz. 10.00-13.00

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ul. Sokoła 13, parter, sala szkoleniowa

Zgłoszenie na warsztaty (w formie karty zgłoszenia) należy przesłać w terminie do 6 września 2019 roku  na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do siedziby WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 (Sekretariat). Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Karty zgłoszenia dla osoby niepełnoletniej i dorosłej są do pobrania na stronie:

Warsztaty zostały dofinansowane w ramach Europejskich Dnia Dziedzictwa 2019 odbywających się pod hasłem "Polski splot".

WiMBP w Rzeszowie