Horyniec-Zdrój: Artfestiwal 2019 - lipcowe i sierpniowe spotkania z literaturą

• 20-07-2019
Horyniec-Zdrój: Artfestiwal 2019 - lipcowe i sierpniowe spotkania z literaturą Artystyczny Zdrój

Trzecia odsłona Artfestiwalu w Horyńcu-Zdroju organizowanego przez Fundację Czułego Barbarzyńcy we współpracy z lokalnymi instytucjami to lato pełne spotkań ze sztuką: literaturą, muzyką, filmem i teatrem.

Plan wydarzeń literackich na lipiec i sierpień prezentuje się następująco:

8 lipca 2019 r., godz. 10.00

• Spotkanie z autorami: Robertem Krzyśkówem i Mariuszem Lewko, prezentacja przewodnika "Horyniec- Zdrój rowerowo"

13 lipca 2019 r., godz. 17.00

• Spotkanie z Agnieszką Kosińską, dyrektorką muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, dyskusja o książce "Prawie nic. Józef Czapski. Biografia malarza"

14 lipca 2019 r., godz. 19.30

• Sztuka komiksu: spotkanie z Franceskiem Groggią, dyskusja o "Poemacie w obrazkach" Dina Buzzatiego oraz wernisaż wystawy grafik

20 lipca 2019 r., godz. 19.30

• Prezentacja tomu poezji Abla Murcii "Ciemna droga powrotna" z udziałem tłumaczki Katarzyny Mołoniewicz

24 lipca 2019 r., godz. 12.00

• Spotkanie z Agatą Dębicką i Michałem Zabłockim oraz Lidią Bogaczówną - promocja książki "Wiersze do kolorowania" (specjalna edycja festiwalowa)

27 lipca 2019 r., godz. 19.30

• Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, dyskusja o książce "Rozmemuary"

1 sierpnia 2019 r., godz. 19.30

• Spotkanie z Andrzejem Titkowem poświęcone Markowi Hłasce oraz projekcja filmu dokumentalnego "Piękny dwudziestoletni"

3 sierpnia 2019 r.

• godz. 11.00 Dyskusja o książce Virgilii Sapiehy "Amerykańska księżna. Z Nowego Jorku do Siedlisk" oraz spotkanie z Anną Mieszczanek i Adamem Safaryjskim z Wydawnictwa Ośrodek KARTA
  • godz. 11.00-18.00 Kiermasz książki podróżniczej i historycznej zorganizowany przez Czułego Barbarzyńcę w Drodze we współpracy z Festiwalem Dziedzictwo Kresów
  • godz. 19.30 Spotkanie z Michałem Komarem, dyskusja o książce "Wtajemniczenia"

4 sierpnia 2019 r., godz. 10.00-18.00

• Kiermasz książki podróżniczej i historycznej zorganizowany przez Czułego Barbarzyńcę w Drodze we współpracy z Festiwalem Dziedzictwo Kresów

11 sierpnia 2019 r., godz. 15.30

• Spotkanie z reżyserem filmowym i pisarzem Januszem Majewskim, dyskusja o powieści "Ryk kamiennego lwa" ; inauguracja przeglądu filmów, w programie m.in. "Zazdrość i medycyna", "Zaklęte rewiry", "Lekcja martwego języka"

12 sierpnia 2019 r., godz. 17.00

• Spotkanie z tłumaczką Elżbietą Sobolewską, laureatką nagrody Angelus 2018, dyskusja o wielkiej trójce pisarzy węgierskich: Péter Esterházy, László Krasznahorkai, Péter Nádas

17 sierpnia 2019 r., godz. 17.00

• Spotkanie z Kamilem Sipowiczem, prezentacja tomu poezji "Świder metafizyczny"

Wszystkie spotkania odbędą się w tzw. Letnisku (starym "Zajeździe u Flisa").

Szczegółowe informacje na stronie: Artystyczny Zdrój

Źródło: FB