Tarnobrzeg: Promocja książki Stanisława Orła "Ziarno i Ciernie"

• 12-06-2019
Tarnobrzeg: Promocja książki Stanisława Orła "Ziarno i Ciernie" MBP w Tarnobrzegu

W 40. rocznicę śmierci Stanisława Orła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu odbędzie sie promocja pierwszego wydania ostatniej jego powieści zatytułowanej "Ziarno i ciernie". Wydarzenie będzie miało miejsce w sali odczytowej Biblioteki Głównej (ul. Szeroka 13) w dniu 12 czerwca 2019 r. o godz. 18.00.

Stanisław Orzeł (1911 - 1978) w Tarnobrzegu znany był jako nauczyciel, społecznik, pisarz i dziennikarz gazety zakładowej w Kopalni i Zakładach Przetwórczych Siarki. W 1951 r. wydał pierwszą powieść "Pod Łysicą", a potem do 1969 r. trzy następne: "Chmurne lata", "Kamienista droga", "Zbój świętokrzyski". Prace nad kolejną powieścią przerwała śmierć autora. Część rękopisu i maszynopis dokończonej powieści "Ziarno i ciernie" po wielu latach odnalazła i przygotowała do druku córka autora, pani Maria Orzeł.

Źródło: MBP w Tarnobrzegu