Jasło: "Moje książki" - spotkanie z Wiesławem Hapem

• 16-05-2019
Jasło: "Moje książki" - spotkanie z Wiesławem Hapem MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego zapraszają na spotkanie z cyklu "Rozmowy o regionie" z Wiesławem Hapem. Spotkanie odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1, I piętro).

Wiesław Hap to historyk, regionalista, działacz społeczny, nauczyciel w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Jest również założycielem i drużynowym 139. Drużyny Harcerskiej "Lisy" im. pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. Od lat swoimi pasjami, harcerskimi ideałami, zamiłowaniem do naszego regionu i wiedzą dzieli się z młodzieżą i dorosłymi. Od 2011 roku pełni funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Jest autorem i współautorem wielu publikacji o historii i dziedzictwie kulturowym Jasielszczyzny m. in.: "Ziemia jasielska naszą małą ojczyzną", "Wierni do końca", "Poczet wybitnych jaślan i ludzi związanych z regionem", "Mam szczerą wolę ... z dziejów harcerstwa jasielskiego", "Jaślanie znani i nieznani", "Jasło dawne - zniszczone - odbudowane - współczesne",  "Jasielska droga do niepodległej Polski (1768-1922)".

MBP w Jaśle