Zagórz: Promocja albumu "Zagórz i zagórzanie w starej fotografii"

• 16-05-2019
Zagórz: Promocja albumu "Zagórz i zagórzanie w starej fotografii" MGBP w Zagórzu

Po wielu miesiącach praca nad albumem "Zagórz i zagórzanie w starej fotografii", w którym zgromadzone zostały archiwalne fotografie Zagórza i jego mieszkańców, wreszcie dobiegła końca. Spośród ponad 2000 zdjęć i dokumentów wybrano tę cząstkę, która znalazła się w publikacji. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu wraz z twórcami albumu zaprasza na uroczystą promocję, która odbędzie się 16 maja 2019 roku w Sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu. Rozpoczęcie o godzinie 17.00.

W programie między innymi: prelekcja dr hab. Roberta Lipelta poświęcona dziejom Zagórza, opowieść Magdaleny Skrejko, kustosza Muzeum Historii Fotografii w Krakowie o początkach obrazu "pisanego światłem", wernisaż wystawy archiwalnych fotografii, inauguracja witryny internetowej prezentującej wszystkie zgromadzone fotografie.

Źródło: FB