Rzeszów: Nastrojowy wieczór z gitarą akustyczną - recital Piotra Krępecia

• 18-05-2019

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na nastrojowy wieczór z gitarą akustyczną podczas Nocy Biblioteki „Między myślami” („Between thoughts”)

Z recitalem wystąpi

Piotr Krępeć

- gitarzysta akustyczny, uznany przez magazyn Top Guitar
„objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”

18 maja 2019 r. (sobota), godz. 20.00
Budynek główny WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Organizację koncertu dofinansowano przez Gminę Miasto Rzeszów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Piotr Krępeć – artysta zaliczany do grona gitarzystów akustycznych fingerstyle, który zaczynał jako gitarzysta muzyki klasycznej. Dzisiaj jego twórczość trudno jednoznacznie zaklasyfikować i można w niej odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu.

W 2013 roku w konwencji fingerstyle nagrał swój pierwszy album „In Substance”. Jest pomysłodawcą oraz głównym organizatorem dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle’owymi świata, byli to m.in.  Jon Gomm, Andy McKee, Calum Graham. Koncertował w Chinach – w roku 2018 wystąpił jako gość specjalny na największym w Chinach festiwalu gitarowym Zhejiang Guitar Festiwal.

Wykonywał muzykę do piosenki „Dom dobrych drzew” śpiewanej przez Edytę Górniak (utwór do serialu „Leśniczówka”).

Podczas nastrojowego recitalu w trakcie Nocy Biblioteki, Piotr Krępeć wykona kilkanaście swoich utworów gitarowych ze swojej najnowszej płyty „Movement in Silence”, a także muzykę do piosenki „Dom dobrych drzew”.

Źródło: WiMBP w Rzeszowie