Rzeszów: Noc Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

• 18-05-2019
WiMBP w Rzeszowie WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w Nocy Biblioteki

18 maja 2019 r. (sobota), godz. 19.00-24.00

budynek główny WiMBP w Rzeszowie,
ul. Sokoła 13

Wstęp wolny!

W programie:

• Ignacy Schaitter i Spółka - z dziejów jednej z najstarszych firm w mieście – wystawa pamiątek i archiwaliów związanych z rzeszowską firmą działającą w Rzeszowie w XIX i w pierwszej połowie XX wieku; godz. 19.00-24.00.
  • „Między myślami” („Between thoughts”) – nastrojowy wieczór z gitarą akustyczną – recital gitarowy Piotra Krępecia;  godz. 20.00. Liczba miejsc ograniczona.
  • W sklepie Ignacego Schaittera – niezwykła podróż wehikułem czasu – wykonywanie pamiątkowych zdjęć z wykorzystaniem fotobudki z użyciem rekwizytów i elementów stroju; godz. 19.00-23.00.
  • W dawnym Rzeszowie – wystawa ze zbiorów dokumentów życia społecznego oraz czasopism z okresu przedwojennego; godz. 19.00-24.00.
  • Rzeszowskie kolaże - warsztaty z Małgorzatą Lasek – tworzenie kompozycji z wykorzystaniem zdjęć i pocztówek, dawnych czasopism, koronek i drobnych przedmiotów codziennego użytku; godz. 19.00. Liczba miejsc ograniczona.
  • Rzeszów w literaturze – wystawa zbiorów bibliotecznych poświęcona historii Rzeszowa; godz. 19.00-24.00.
  • Kiermasz książek wyczytanych – chętni będą mogli wybierać spośród 3 tysięcy tytułów: beletrystyki, literatury popularnonaukowej oraz książek dla dzieci i młodzieży. Książki będzie można zakupić już od złotówki!; godz. 19.00-24.00.
  • Zwiedzanie magazynów książek; godz. 19.00-24.00.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Wybrane wydarzenia dofinansowane przez Gminę Miasto Rzeszów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.