Tarnobrzeg: Wystawa "Wojciech Wiącek chłop – działacz z Machowa"

• 15-03-2019
Tarnobrzeg: Wystawa "Wojciech Wiącek chłop – działacz z Machowa" MBP Tarnobrzeg

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Michała Marczaka w Tarnobrzegu (ul. Szeroka 13) zaprasza na wernisaż wystawy "Wojciech Wiącek chłop – działacz z Machowa".

W związku z przypadającymi w tym roku rocznicami, 150 urodzin i 75 śmierci Wojciecha Wiącka, Rada Miasta Tarnobrzega ogłosiła rok 2019 Rokiem Wojciecha Wiącka. Życie Wojciecha Wiącka, wójta z Machowa, publicysty ludowego, propagatora oświaty rolniczej, senatora I kadencji w Senacie II RP, dowiodło jak wybitną był postacią. Jego działalność społeczną, patriotyczną i polityczną na terenie powiatu tarnobrzeskiego na przełomie XIX i XX wieku, porównuje się z działalnością  Macieja Rataja czy Wincentego Witosa.

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Michała Marczaka w Tarnobrzegu przygotowała wystawę "Wojciech Wiącek chłop - działacz z Machowa", która prezentowana będzie w dniach od 18 marca 2019 do 15 kwietnia 2019 roku. Wernisaż odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 17.00. Eksponowane na wystawie dokumenty, rękopisy, listy, fotografie i publikacje doskonale ukazuję nietuzinkową osobowość "Kościuszki z Machowa". Wystawa przygotowana została ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz prywatnych Doroty Kozioł, Sławomira Stępaka i Stanisława Szweda.

Źródło: MBP Tarnobrzeg