Jarosław: Promocja książki "Polacy Czernihowszczyzny. Historia i współczesność"

• 12-02-2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu zaprasza na spotkanie autorskie z doktor Barbarą Januszkiewicz, promujące książkę "Polacy Czernihowszczyzny. Historia i współczesność".

Pani Barabara Januszkiewicz jest doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie historia, magistrem filologii polskiej UR i absolwentką studiów dziennikarskich. Pracowała na rzecz środowiska polonijnego m.in. w Niżynie w obwodzie czernihowskim (północna Ukraina). Publikowała prace na temat metodyki nauczania języka polskiego jako obcego oraz funkcjonowania i działalności kulturalno-oświatowej mniejszości polskiej na Ukrainie.

Spotkanie odbędzie się w dniu 12 lutego 2019 r., o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu.

Źródło: MBP Jarosław