Lubaczów: Zbiórka książek dla małych pacjentów

• 19-04-2019
Lubaczów: Zbiórka książek dla małych pacjentów MBP w Lubaczowie

Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Broniewskiego w Lubaczowie (ul. Kościuszki 18) od 2013 roku uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Zaczytani", której celem jest tworzenie biblioteczek w szpitalach, domach dziecka, hospicjach, świetlicach i wszędzie tam, gdzie książki są potrzebne.

Przez 5 lat akcji w Lubaczowie udało się zebrać około 1500 książek i otworzyć cztery biblioteczki. W bieżącym roku Biblioteka zbiera bajki dla pacjentów lubaczowskiej Poradni Pediatrycznej przy ulicy Kopernika. Książki i bajki w dobrym stanie można zostawić w MBP w Oddziale dla Dzieci w oznaczonym miejscu.

Źródło: MBP w Lubaczowie