Tarnobrzeg: Wystawa "Dolina rzeki Smarkatej"

• 24-02-2019
Tarnobrzeg: Wystawa "Dolina rzeki Smarkatej" MBP w Tarnobrzegu

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Michała Marczaka w Tarnobrzegu (ul. Szeroka 13) zaprasza na wystawę fotograficzną "Dolina rzeki Smarkatej. Projekt rezerwatu przyrody".

Autorami zdjęć są miłośnicy przyrody: Monika Jabłońska, Grzegorz Kiliański, Łukasz Milanowski, Piotr Morawski, Monika Ogorzałek, Tomasz Sokołowski, Sylwia Tomala, Sebastian Warchoł i Janusz Wepsięć. Zaangażowani są oni w akcję ratowania doliny Smarkatej.

Rzeka Smarkata, na jej nieuregulowanym odcinku, jest jednym z ostatnich naturalnych cieków Puszczy Sandomierskiej. Z troski o zachowanie tak wyjątkowego miejsca narodził się pomysł objęcia jej doliny ochroną prawną i utworzenia tam rezerwatu przyrody.

Wystawa będzie mieć miejsce od 28 stycznia do 28 lutego 2019 r. w godz. 10.00-17.00 w sali odczytowej MBP.

Źródło: MBP Tarnobrzeg