Rzeszów: V edycja akcji "Najdłuższa Książka Świata" - przyjmowanie zgłoszeń

• 25-02-2019
Rzeszów: V edycja akcji "Najdłuższa Książka Świata" - przyjmowanie zgłoszeń WiMBP w Rzeszowie

Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Filia nr 10 zapraszają dzieci w wieku 5-10 lat do udziału w V. edycji akcji "Najdłuższa Książka Świata".

Prace plastyczne w formacie A3 przedstawiające zwierzęce postacie literackie – bohaterów wierszy bądź opowiadań dowolnych autorów – wykonane dowolna techniką można składać we wszystkich placówkach WiMBP w Rzeszowie (w godzinach ich otwarcia) do dnia 1 marca 2019 r.

Wspólne układanie "Najdłuższej Książki Świata" odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 na placu zabaw przy ul. Podchorążych 1 (obok siedziby Filii nr 10). Na ten dzień zaplanowano także spotkanie z Barbarą Gawryluk – dziennikarką, tłumaczką, pisarką i autorką książek dla dzieci.

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i dofinansowane przez Prezydenta Miasta Rzeszowa w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Partnerem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Osoby do kontaktu:
dr hab. prof. UR Alicja Ungeheuer-Gołąb – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin akcji i karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej.

WiMBP w Rzeszowie