Jasło: Wystawa "Mistrzowie Ilustracji"

• 27-01-2019
Jasło: Wystawa "Mistrzowie Ilustracji" MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę "Mistrzowie Ilustracji" przygotowaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Wystawa prezentuje prace wybitnych ilustratorów, współtworzących świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer, Teresa Wilbik, Danuta Konwicka i Zbigniew Lengren to  artyści o niepowtarzalnym i rozpoznawalnym stylu graficznym.

Dorośli odbiorcy będą mogli odbyć sentymentalną podróż w krainę dzieciństwa, dzieci zaś poznać najlepsze tradycje polskiej grafiki książkowej. Bez wątpienia to świetna okazja do obejrzenia ponadczasowej ilustracji. Duży format prezentowanych grafik (190 x 120 cm) oraz towarzyszące im cytaty pozwolą zaobserwować stylistyczną różnorodność, a także spojrzeć na zilustrowaną przez mistrzów rzeczywistość z przymrużeniem oka.

Wystawa prezentowana jest od 7 do 28 stycznia 2019 r. w  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

MBP w Jaśle