Rzeszów: Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

  • 07-12-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie (ul. Sokoła 13) zaprasza 7 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Wojciechem Jagielskim.

WOJCIECH JAGIELSKI - dziennikarz, korespondent, publicysta, pisarz. Ponad 20 lat pracował w "Gazecie Wyborczej", był też pracownikiem Polskiej Agencji Prasowej. Od 2017 r. jest członkiem redakcji "Tygodnika Powszechnego", współpracuje  także z BBC i "Le Monde". Jest specjalistą od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej i wieloletnim obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii. Autor wielu książek reporterskich, m.in. "Modlitwa o deszcz", "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy", "Wypalanie traw", "Wszystkie wojny Lary". Laureat wielu nagród, w tym Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody "Rzeczpospolitej" im. Dariusza Fikusa, PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W 2014 r. został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Patronat honorowy spotkania: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc
Patroni medialni: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl

WiMBP w Rzeszowie

 

Czytany 225 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij