• 09-11-2018
Lubaczów: "Węgrzy byli z nami przy powrocie na mapę Europy" - wykład Grzegorza Łubczyka MBP w Lubaczowie

Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Broniewskiego w Lubaczowie zaprasza na wykład Grzegorza Łubczyka z cyklu "Piękna Niepodległa Ziemia Lubaczowska" pt. "Węgrzy byli z nami przy powrocie na mapę Europy". Wykład odbędzie się 9 listopada 2018 roku o godzinie 10:00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie (ul. Kościuszki 18).

Grzegorz Łubczyk (ur. 1946 w Sulejowie) - polski dziennikarz, działacz społeczny i dyplomata, w latach 1997–2001 ambasador RP w Budapeszcie. Ukończył studia z dziedziny polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako korespondent w "Sztandarze Młodych" oraz "Życiu Warszawy". Od 1997 do 2001 pełnił misję ambasadora na Węgrzech. W 2002 objął obowiązki wiceprezesa Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Jest autorem licznych publikacji (książkowych i prasowych) na temat historii Węgier i relacji polsko-węgierskich. Odznaczony Krzyżem Średnim Orderu Zasługi Republiki Węgierskiej z Gwiazdą.

Źródło: MBP w Lubaczowie