Strzyżów: II ogólnopolski konkurs literacki "Śladami przodków"

• 17-11-2018
Strzyżów: II ogólnopolski konkurs literacki "Śladami przodków" Adriana Rędziniak

Stowarzyszenie "Zakorzenieni w kulturze" we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta w Strzyżowie zapraszają do udziału w II ogólnopolskim konkursie literackim "Śladami przodków".

Konkurs skierowany jest do młodzieży i dorosłych amatorów tworzenia utworów literackich - wierszy i prozy - którzy chcą się podzielić swoją twórczością z szerszym gronem odbiorców. Na konkurs należy nadsyłać wyłącznie utwory autorskie, które nie uczestniczyły w żadnym innym konkursie i nie były nigdzie publikowane ani prezentowane. Utwory literackie powinny nawiązywać do prawdopodobnego historycznego wydarzenia związanego z obchodami rocznicy 250-lecia Konfederacji Barskiej, które mówi, że po przegranej pod Rzeszowem bitwie, konfederaci barscy złożyli ślubowanie i prośbę o wsparcie duchowe w walce o niepodległą ojczyznę przed obrazem Matki Boskiej Strzyżowskiej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada 2018 r.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne na stronie:

Źródło: Stowarzyszenie "Zakorzenieni w kulturze"