Rzeszów: Spotkanie autorskie z Dariuszem Rosiakiem

• 17-10-2018
Rzeszów: Spotkanie autorskie z Dariuszem Rosiakiem WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Dariuszem Rosiakiem, które odbędzie się 17 października 2018 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13.

DARIUSZ ROSIAK - dziennikarz radiowy i prasowy, pisarz. Członek Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia. W Trójce prowadzi program "Raport o stanie świata", publikuje w "Tygodniku Powszechnym", przez wiele lat był związany z "Rzeczpospolitą". Autor książek: "Oblicza Wielkiej Brytanii", "Żar. Oddech Afryki", "Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela", "Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista" oraz "Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan" (otrzymał za nią Nagrodę im. Beaty Pawlak i był nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2016), "Biało-czerwony. Tajemnica Sat Okha".

Spotkanie jest częścią cyklu "Nie-zwykłe spotkania" organizowanego w ramach projektu "Książka w roli głównej" dofinansowanego z programu "Partnerstwo dla książki" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc

Patroni medialni: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl

WiMBP w Rzeszowie