Rzeszów: Otwarte spotkania genealogiczne

• 14-09-2018
Rzeszów: Otwarte spotkania genealogiczne Fundacja Rzeszowska

14 września  2018 r. w godz. 17:00-18:30 w siedzibie Atelier Aparat Caffe (ul. Grunwaldzka 24) obędzie się pierwsze z dwóch otwartych spotkań genealogicznych będących częścią projektu "Mikrohistorie" realizowanego przez Fundację Rzeszowską w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, Fundacją Aparat Caffe, Archiwum Państwowym w Rzeszowie i Estradą Rzeszowską.

Pierwsze spotkanie zatytułowane "Jak szukać własnych korzeni?" będzie dotyczyło metod odszukiwania informacji o przodkach. Drugie - "Poszukiwania przodków. Studium przypadku" - które odbędzie się 28 września 2018 r., to warsztaty poświęcone analizie poszukiwań konkretnych przodków osób uczestniczących w spotkaniu. Obydwa poprowadzi Marek Gieroń - kierownik Oddziału Informacji i Udostępniania Archiwum Państwowego w Rzeszowie.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji nt. projektu "Mikrohistorie": http://rzeszowska.org.pl/inicjatywy/mikrohistorie/

Źródło: Fundacja Rzeszowska