Rzeszów: Spotkanie autorskie z Beatą Kost

• 17-09-2018
Rzeszów: Spotkanie autorskie z Beatą Kost WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza 17 września 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Beatą Kost - polską dziennikarką ze Lwowa, autorką książek "Kobiety ze Lwowa" i "Album lwowski". Spotkanie odbędzie się w budynku głównym WiMBP w Rzeszowie (ul. Sokoła 13), poprowadzi je dr Iwona Piętak - redaktor Polskiego Radia Rzeszów.

Wstęp wolny, organizację wydarzenia dofinansowano z budżetu Miasta Rzeszowa w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.

Beata Kost to dziennikarka "Kuriera Galicyjskiego". Od wielu lat pisze artykuły dotyczące Lwowa, jego polskiej tradycji, historii oraz ludzi związanych z Kresami. Jak sama mówi, nie identyfikuje się ze współczesnym miastem Lwów, dlatego sięga po XIX-wieczne opowieści. Promuje tematy lwowskie na stronach portalu społecznościowego FB "Album Lwowski" i "Damski Lwów". Z przypadku, ale zupełnie naturalnie i swobodnie wskoczyła w rolę przewodnika po Lwowie, gdzie się urodziła. Jest autorką książek "Album Lwowski" i "Kobiety ze Lwowa". Za tę drugą otrzymała wyróżnienie w tegorocznej (2018) edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. Jak pisze Hanna Dobias-Telesińska z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Poznaniu, "Kobiety ze Lwowa" to wspaniale wydana pozycja, napisana pięknym językiem, w interesujący sposób przedstawiająca kobiety mieszkające przez wieki we Lwowie, które choć powszechnie nie znane, miały większy lub mniejszy wpływ na kształtowanie się historii miasta i Kresów. W czasach gdy znaczenie mieli wyłącznie mężczyźni, one dokonywały często rzeczy niezwykłych. Książka porywa, nie nuży, czyta się ją niemal jednym tchem. Warto ją nie tylko przeczytać, ale mieć w swej bibliotece".

WiMBP w Rzeszowie